Ekonomi

Severn Trent 50 Binden Fazla Balkabağıyla Yenilenebilir Enerji Üretecek

Dünyanın uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde yoluna devam edebilmesi için yenilenebilir enerji hem ülkelerin hem de şirketlerin gündeminde yer alıyor. Severn Trent isimli şirket yenilenebilir enerji konusunda farklı bir hamle yaptı. Şirket, 50 binden fazla kabakla yenilenebilir enerji üretecek.

Balkabağı ile yenilenebilir enerji üretimi

Futureflow.life’da yer alan habere göre Severn Trent Green Power, 50 bini aşkın kabakla yenilenebilir enerji üretmek için kolları sıvadı. Şirket, Cadılar Bayramı sonrasında kalan kabaklarla yaklaşık 22 MWh elektrik üretmeyi öngörüyor.

Bu miktardaki elektrik, yaklaşık 2.000 konuta bir gün yetecek kadar elektrik sağlayabilir. İstenmeyen kabakların geri dönüştürülmesi, bunların ayrışıp metan saldıkları çöplüklere gitmelerini önlemek açısından çok değerlidir.

Yapıyorsa yapar: Toyota, katı hal pillerinde seri üretim aşamasına ulaştı!

İngiltere’deki yerel konseyler genellikle kabakların ve diğer gıda atıklarının toplanmasına yönelik hükümler hazırlar. Oxfordshire’da Cadılar Bayramı’nı takip eden haftada gıda atıklarının hacminde gözle görülür bir artış var. Benzer şekilde Midlands’de yerel yönetim atıklarının önemli bir kısmı aynı dönemde Doğu ve Batı Birmingham anaerobik çürütücülerine gidiyor.

Green Power Ticari Müdürü Andrew Simm şunları söyledi:

“Geçen yıl, Cadılar Bayramı’ndan hemen sonraki haftada tesislerimizdeki gıda atığı tonajında ​​büyük bir artış gördük; bu gıda atıklarının çoğunu kabaklar oluşturuyor ve her biri ortalama 4 kilogram ağırlığında.”

sarikaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu