Haber

Nurhaklı Depremzede: “‘Evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demirlerini alıp gidiyorlar, böyle…

DİLAN BUTLU

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde yaşayan ve depremde evi ağır hasar gören Ali Rıza Palalı, yıkım ihalesini kazanan şirketin enkazdan demirleri çıkardıktan sonra enkazı bıraktığını iddia etti. Palalı, yıkılan evinin kaldırılamayan molozlarına işaret ederek, “Bize ‘Biz sizin evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demirlerini alıp eşyalarını bırakıyorlar. pas böyle.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından birçok yerde depremzedeler mağdur olmaya devam ediyor. Nurhak’taki evi depremde ağır hasar gören Ali İstek Palalı, yıkım ihalesini kazanan şirketin evini yıkıp demirlerini aldıktan sonra enkazı bıraktığını iddia etti. Palalı yaşadığı mağduriyeti ANKA Haber Ajansı’na şöyle anlattı:

“ARTIK BİZE ŞİDDET EDİLMİŞTİR”

“‘Evinizi yıkacağız, pasını atacağız’ diyenler evi yıkıp demiri alıp öyle bırakıyorlar. Bizim gibi çaresizlere bu işin içinden çıkabilme imkanımız var mı? ?Biraz vicdan ve mahremiyet olmalı insanda.Ayrıca dışarıdakilerin ateş etmeye hakkı yok.Hile,yalan ve kandırmayla insanları zor durumda bırakıyorlar.Evimin halini görün.Ütü var mı?Hayır. Burada 15 araçlık hafriyat var yarın bir gün ‘buradaki hafriyatı temizledik’ diyecekler. Ben başka yerden getirip el arabasıyla taşımadım.”

ilgazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu