Haber

Meteorolojiden 24 şehre sarı kodlu yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son tahminlere göre bugün yurdun batı ve güneydoğu bölgelerinde 24 ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nin 24 il için yaptığı uyarıya göre, yağışların İç Ege’de (Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli illeri ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri), Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Batı Karadeniz. İstanbul’un iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) ve Eskişehir çevresi ile Çankırı’nın batısı Ankara’nın kuzeyi ve batısında yerel olarak kuvvetli olacak. Burdur’un doğusu ile Isparta’nın güneyinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenen yağış nedeniyle sel, sel, yıldırım, yerel küçük-yöresel gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması için uyarıda bulunuldu. ölçekli dolu ve kuvvetli rüzgarlar.

Güneydoğu kesimlerde Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak ve Muş ilçelerinde, Bingöl’ün güney ve doğusunda, Mardin’in kuzey ve doğusunda, Muğla’nın doğusunda yerel olarak (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar meydana geliyor. Bitlis’in batı ilçeleri. Olması beklenen. (HABER MERKEZİ)

muradiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu