Haber

Yeşil Sol Parti’de 3 isim öne çıktı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) ekim ortasında yapılması planlanan kongresinin hazırlıkları sürüyor. İki gün sürecek Kadın Kurultayı’nın ardından dün başlayan ve bugün de devam eden Büyük Konferans’ın ardından partinin yeni tüzük ve programı netleşecek. Yeşil Sol Parti’nin isim değişikliği de konferansın gündemi arasında yer aldı. 10 Temmuz’dan itibaren birçok şehirde düzenlenen halk toplantıları ve ardından yapılan çalıştaylarla gündeme gelen isim değişikliğinin, bugün sona erecek konferansta netlik kazanması bekleniyor.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER: DHP, HEDEP, HEP…

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, basına kapalı olarak düzenlenen konferansta birçok konunun yanı sıra bir dizi toplantıda partinin önerdiği yeni isimler de gündeme getirildi. Toplantılarda 20’ye yakın isim önerisi yapıldı. Tekliflerde parti isimlerinde “demokrasi” kelimesi geçenler de yer alıyor. En çok teklifle Demokrat Halk Partisi’nin (DHP) ilk sırada yer aldığı belirtiliyor. Önerilen isimler arasında Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP), Halkların Eşitlik Partisi (HEP), Özgür Toplum Partisi (ÖTP), Özgür Hayat Partisi (ÖYP), Yeni Hayat Partisi (YYP) gibi isimler de yer alıyor.

Konferansta isim değişikliğinin yanı sıra ekim ayında yapılacak kongreye sunulmak üzere pek çok karar taslağı da hazırlanacak. Yeni dönemin siyasi sınırı da konferanslarda ve toplantı dizilerinde dile getirilen öneriler ışığında belirlenecek. (HABER MERKEZİ)

kizilcahamam-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu