Haber

Kaftancıoğlu, Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ne Katıldı: “Dünyadaki Tüm Mazlum İnsanlar İçin Atatürk’ü Anlamak, Anlatmak ve Yaşatmak Durumundayız”

Sarıyer Belediyesi, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. yıl dönümünde ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ düzenledi. Yürüyüşe Sarıyer Belediye Lideri Şükrü Genç ile katılan CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, “Bizler bugün işine geldiği zaman dudağının kenarına ismini iliştirenlere inat bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü, aklına, fikrine, yüreğine yazanlar olarak, anmak, anlamak, anlatmak ve yaşatmak durumundayız. Tüm dünyadaki tüm mazlum insanlar için” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yıl dönümünde, Sarıyer’de Ata’ya Hürmet Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Lideri Şükrü Genç ve vatandaşlar katıldı.

“ATATÜRK’Ü ANLAMAK, ANLATMAK VE YAŞATMAK ZORUNDAYIZ”

Yürüyüş öncesinde konuşan Kaftancıoğlu, 10 Kasım’ın Atatürk’ü manaya ve anlatma günü olduğuna değinerek şunları söyledi:

“10 Kasım 2022, bugün Atatürk’ü anmanın ötesinde daha çok anlamamız ve daha çok anlatmamız gereken günlerdeyiz. Çünkü Cumhuriyetimizin, partimizin kurucusu ve tüm dünyadaki mazlum insanların lideri. Bizler bugün işine geldiği zaman dudağının kenarına ismini iliştirenlere inat bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü, aklına, fikrine, yüreğine yazanlar olarak anmak, anlamak, anlatmak ve yaşatmak durumunda ve sorumluluğundayız. Tüm dünyadaki tüm mazlum beşerler için.

“CUMHURİYETİ 100. YAŞINDA DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAKSAK İŞİMİZİ İYİ YAPMALIYIZ”

Ne demişti büyük Gazi, ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’ O yüzden bizler, kurucusu olduğu partide, kurduğu Cumhuriyet’te, onun fikriyle onun idealleriyle onun inancıyla mücadele edip, onun kurduğu Cumhuriyet’i 100. yaşına demokrasiyle taçlandırarak götüreceksek şayet, ismini dudağına öylesine yerleştirmek zorunda olanlara inat, yeniden ondan öğrendiğimiz üzere işimizi her vakit çok âlâ yaparak hem geçmişimizi hem de geleceğimizi sevmenin ötesinde sorumluluğumuzu yerine getireceğimizi hissediyoruz. Ben bugün Ata’ya Saygı Yürüyüşü’nü de bu his ve niyetlerle hissederek, anarak ve daha çok anlamaya daha çok yaşatmaya ve işimizi daha güzel yaparak geleceğe taşımaya kararlı olarak katılacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu