Haber

Ford Otosan araçları deniz yoluyla İstanbul’a taşınacak

Kocaeli’nin trafik yükünü azaltmak için çalışan UKOME, Ford Otosan’da üretilen ihraç araçlarını İstanbul’a deniz yoluyla taşıma kararı aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 81 madde görüşüldü. Toplantıda Kocaeli kentinin trafik yükünün azaltılmasına yönelik kararlar alındı. Bu kapsamda Ford Otosan’ın ürettiği ihracat araçlarının deniz yoluyla taşınmasına karar verildi.

 

ARAÇLAR İKİ GEMİ İLE TAŞINACAK

MF Gelibolu ve MF Çanakkale Gemileri, Başiskele ilçesindeki Ford Otosan’da üretilen ihracat araçlarını İstanbul bitiminde Maltepe ve Yenikapı limanlarına taşıyacak. Bu kararla Kocaeli’nin karayolu trafiği rahatlayacak, vatandaşların hızlı ve konforlu ulaşımı sağlanacak.

 

6500 ADET TIR KARADAN ÇEKİLDİ

UKOME daha önce Ford Otosan Fabrikası’nda üretilen araçların deniz yoluyla Körfez Yarımca Limanı’na taşınmasına izin vermişti. Alınan kararla 3 ayda 6500 TIR’ın yoldan çekilmesi sağlandı ve trafik yükü azaltıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu