Ekonomi

Eskişehir’de Ekmek Zammı Sonrası İndirim Kampanyası

Eskişehir’de ekmek zammı sonrası çantalarını getiren vatandaşlara 7 liralık ekmeği 5 liradan satmaya başlayan esnaf, ilginç bir kampanya düzenleyerek satışlarını yüzde 30 artırdı.

Eskişehir’in Odunpazarı Mahallesi Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi’ndeki fırına poşet götürseniz 200 gram ekmek 7 lira yerine 5 liradan satılıyor. Birden fazla fırıncı ekmek zamsını yeterli bulmazken, bu esnafların indirim kampanyası büyük ilgi gördü. Torbasını getirene ekmeği 7 lira yerine 5 liradan satan fırıncılar, ekmek dağıtırken vatandaşları da çevre kirliliğini azaltmaya teşvik ediyor. Esnafın camına asılan “Geri dönüşümünüzü nakit olarak geri kazanın” mesajı dikkat çekerken, farklı kampanya mahalleli tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Kampanya sonrasında esnaf yaklaşık yüzde 30 daha fazla ekmek satmaya başlarken, bu duyarlılık görenler tarafından takdirle karşılandı.

“Bu kampanyadaki amacımız halkımızı ucuz ekmekle buluşturmak ve yeşillenmeye teşvik etmektir”

Eskişehir’de yıllardır fırıncılık yapan esnaflardan Oğuzhan Akbal, bahisle ilgili şunları söyledi;

“Çantasını getirene indirimli ekmek kampanyası başlattık. Bildiğiniz üzere bu ay başında ekmek 5 liradan 7 liraya çıktı. Halkımızın bundan daha az etkilenmesi ve daha az zarar görmesi için bir kampanya başlattık. Parası cebinde kalsın.Bu kampanyamızda amacımız halkımızı ucuz ekmekle buluşturmak ve yeşillenmeye teşvik etmektir.Halkımız ekmeğini getirdiği poşetle alsa yerine 5 liradan alıyor. 7 TL.Böylece geri dönüşüm çalışmalarına dahil ediyoruz.Hem önemli tasarruf sağlanıyor hem de doğadaki plastik israfı azaltılmış oluyor.Bu durumda ister istemez üretim artışı oldu.Kampanya sonrası yaklaşık yüzde 30 oranında geri dönüşüme başladık. Daha çok ekmek sat.Sıradan halkımızdan çok olumlu yansımalar var.Çok dua edip teşekkür edenler var.Fakat bu kampanyayı beğenmeyen ve bize iftira atanlar da var.Polise çeşitli şikayetlerde bulundular. ekmeğimizin 200 gramdan az olduğunu savundu. Doğal olarak, o kadar büyük bir anlaşma değil. Polis geldi, incelemelerimizi yaptı, bir sakınca görmedi ve satışlarımıza devam ediyoruz. İnsanlar 3 ekmek alıp gidecekken yine 3 ekmek alıyor ama bir börek ekleme imkanı bulabiliyorlar. Bu sayede kampanyanın bize çeşitli faydaları oluyor. Ama sonuçta buradaki asıl amacımız halkımızı yeşile ve geri dönüşüme teşvik etmek ve halkımıza ucuz ekmek ulaştırmak” dedi.

“2 TL demeyelim, bunu 30 günle çarptığımızda bin TL’ye geliyor”

Kampanyadan faydalanan mahalle esnafından Recep Arslan, vatandaşlar nezdinde güzel bir kampanya olduğunu belirterek, “Komşumdan Allah razı olsun, halka hizmet ediyorlar. Bu dönemde bazı ekonomik külfetler var. .Açıkçası 2 TL demek gerekiyor.Özellikle geniş aileleri olanlar için güzel bir şey.Hem geri dönüşüm hem de malzeme açısından takdire şayan bir çalışma.Umarım bu tür işlerin devamlılığı artar. sağlansın’ dedi. – ESKİŞEHİR

malkaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu