Haber

Balıkesir’de meslek liselerinde üretilen sobalar depremzedelere gönderilecek

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir meslek lisesinin öğretmen ve öğrencileri tarafından asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine gönderilmek üzere soba üretimine başlandı.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal İşleri Bölgesi atölyesinde istekli öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen sobalar, depremden etkilenen illerde çadırlarda barınan depremzedelere teslim edilecek. Okulda iki günde 100 adet çadır tipi soba hazırlandı.

Okulun metal işleri öğretmeni Uğur Odacıoğlu yaptığı açıklamada Elbistanlı olduğunu söyledi.

Odacıoğlu, malzeme temin edebildikleri sürece tüm öğretmenlerle seferber ettikleri üretimi orijinaline oranla 24 saat devam ettireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Depremde kaybettiğimiz insanlar var. En azından buradan üşümesinler diye soba imal ederek onlara destek olmaya çalışıyoruz. Matematik hocamıza, fizik hocamıza, tüm bölüm hocalarımıza çok ciddi destek vererek üretime devam ediyoruz. , bu meslekten anlayan, anlamayan herkesin Allah depremzedelerin yardımcısı olsun, geçmiş olsun diyorum.”

Odacıoğlu, çadırların ve açık alanların ısınma ihtiyacını karşılamak için özel üretim sobalar ürettiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu